مسابقات مهارتهای فنی و تخصصی بهره برداری شرکتهای آب و فاضلاب کشور با همکاری شرکت آب و فاضلاب اصفهان، باشگاه آب و فاضلاب یونسکو-ایران  و کمیسیون ملی یونسکو -ایران برگزار گردید.

دکتر حجت اله ایوبی در افتتاحیه اولین دوره مسابقات مهارت های فنی و تخصصی شرکتهای آب و فاضلاب کشور که در اصفهان برگزار شد اعلام کرد: در سالهای اخیر  با توجه به محدودیت  دسترسی به منابع حیاتی آب در دنیا  ، دیپلماسی آب از اهمیت بسزایی برخوردار بوده و در این زمینه اصفهان می تواند پرچم دار دیپلماسی آب در میان کشورهای آسیای مرکزی مانند ازبکستان،تاجیکستان، ترکمنستان ،افغانستان و………باشد.
دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو در ایران با بیان اینکه آب صرفا یک کالای مصرفی نیست بلکه موضوعات پیرامون آن بیانگر تمدن و فرهنگ هر کشور است خاطر نشان ساخت: نحوه مصرف آب در برگیرنده موضوعاتی همچون اخلاق آب ،احترام وقداست آب ،اقتصاد آب ،دانش آب می باشدکه خوشبختانه تاریخ گوای آن است ایران باستان از  فرهنگ وتمدن غنی  در راستای چگونگی  بهره مندی از آب برخوردار بوده است.
وی با اشاره به جایگاه فرهنگ مصرف آب در میان  ایرانیان گفت: در فرهنگ ایران زمین، اخلاق و قداست آب دارای جایگاه رفیعی بوده و در فقه اسلامی هم  یکی از موضوعات اساسی، آب می باشد که بر عدم آلوده کردن آب تاکید می شود.
دکتر ایوبی با تاکید بر دیپلماسی آب اعلام کرد: در حال حاضر بسیاری از کشور ها  در دنیا با توجه به محدودیت دسترسی به منابع آب های شیرین اقدام به رایزنی و دیپلماسی آب نمودند چرا که آب مانند دیگر منابع زیرزمینی همچون نفت ثروتی کمیاب محسوب می شود.
دبیر کل کمیسیون ملی یونسکو در ایران پیرامون برگزاری اولین دوره مسابقات مهارت های فنی و تخصصی شرکتهای آب و فاضلاب کشور ، در اصفهان اظهار داشت: اصفهان نه تنها مرکز فرهنگ ،هنر و معماری در کشور محسوب می شود  بلکه قدیمی ترین شرکت  ، صنعت آب وفاضلاب در کشور بشمار می آید که بر این اساس بهترین گزینه برای برگزاری این دوره از مسابقات می باشد.
وی به دستاوردهای برگزاری اولین دوره مسابقات مهارت های فنی و تخصصی شرکتهای آب و فاضلاب کشورپرداخت و بیان داشت: یکی از مهمترین دستاوردهای این مسابقات مباحث  آموزشی است بطوریکه شرکت کنندگان با آخرین آموزش های روز دنیا آشنا می شوند این در حالیست که  با برگزاری  این مسابقات زمینه مناسبی ایجاد می گردد تا کیفیت آموزش فعالان صنعت آبفا در کشور ، دردنیا مطرح شود.

مدیر کل مدیر دفتر آب شرکت مهندسی آب وفاضلاب کشور در آیین افتتاحیه این دوره مسابقات گفت:هدف از برگزاری مسابقات مهارتهای فنی وتخصصی بهره برداری شرکتهای آب وفاضلاب کشور ایجاد شور ونشاط میان بهره برداران است،همچنین ایجاد فرصت یادگیری مهارتهای حرفه ای و اخلاقی بوده است.

طباطبایی با اشاره به محل برگزاری مسابقات بلوک ۷ کشور افزود: سایتی که برای این دوره مسابقات مهارتهای فنی و تخصصی بهره برداری شرکتهای آب و فاضلاب کشور احداث شد از هر نظر استاندارد و مطلوب برگزاری این مسابقات است.

وی ادامه داد:احداث این سایت استاندارد به منظور  برگزاری مسابقات بیانگر نگاه بلند مدیرعامل شرکت آب وفاضلاب استان اصفهان است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با بیان اینکه مردم  هنوز به خوبی با تخصص و مهارت فعالان صنعت آبفا در کشور پیرامون خدمات رسانی پایدار آشنا نیستند، گفت: فعالان صنعت آبفا کشور با بکارگیری تخصص مثال زدنی و تعهد آب شرب موردنیاز مردم تامین میکنند همچنین دفع بهداشتی فاضلاب را در دستور کار قرار می دهند در حالی که بنظر می رسد مردم از تلاش و تخصص فعالان صنعت آبفا به منظور خدمات رسانی پایدار به خوبی آشنا نیستند.

رئیس کمیته برگزاری اولین دوره مسابقات مهارتهای فنی و تخصصی بهره برداری شرکتهای آب و فاضلاب کشور افزود:افرادی که در بخش بهره برداری بکار گرفته می شوند باید از توان تخصصی و مهارت بالایی در زمینه فعالیتشان برخوردار باشند ،چرا که چگونگی ارائه خدمات ارتباط مستقیم با نحوه کار کردن بهره برداران با تاسیسات و منابع دارد.

هاشم امینی به برخی از دستاوردهای برگزاری این دوره مسابقات اشاره کرد و تصریح نمود:قطعا با برگزاری این مسابقات منجر به کشف استعدادها یی در صنعت می شوند که تاکنون دیده نشده بودند.

وی باتاکید بر کارگروهی اعلام کرد:متاسفانه هنوز انجام کار گروهی وتیمی انچنان در کشور نهادینه نشده که انتظار می رود با برگزاری این مسابقات، تلاشگران صنعت آبفا در انجام کار گروهی موفق عمل کنند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان به استمرار برگزاری این مسابقات در کشور پرداخت و اظهار داشت:مقرر گردید مسابقات مهارتهای فنی و تخصصی بهره برداری شرکت های آب و فاضلاب کشور همه ساله برگزار شود تا بستری مهیا گردد تا بهره برداران دانش تخصصی شان ارتقا یابد و نیز با مهارتهای جدید هم آشنا شوند.

هاشم امینی با بیان اینکه ارتقا دانش بهره برداران افزایش سطح خدمات را بدنبال دارد اظهار داشت:فعالان صنعت آبفا با ارتقا سطح دانش خود می توانند خدمات بهتری به مردم ارائه دهند که در این میان می توان به مهار حوادث زلزله ،سیل و دیگر وقوع حوادث در کشور اشاره کرد که در کوتاترین زمان ممکن انجام گرفت.

وی ابرازی امیدواری کرد:انتظار می رود در پایان اولین دوره مسابقات مهارتهای فنی وتخصصی بهره برداری شرکتهای آب و فاضلاب کشور  با دستاوردهای قابل توجه ،حال خوبی برای صنعت آب و فاضلاب کشور رقم خورد.

اخبار باشگاه آب و فاضلاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *