در راستای بیانیه گام دوم انقلاب صورت پذیرفت:

تفاهم­نامه­‌ی همکاری مشترک صندوق توسعه با باشگاه بازآفرینی شهری یونسکو

در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و نیز بیانیه گام دوم انقلاب و با هدف ایجاد همکاری های مشترک، صندوق توسعه با باشگاه بازآفرینی شهری کمیسیون ملی یونسکو تفاهمنامه همکاری امضا کرد.
به منظور احیاء و بهره ­برداری از بناها و اماکن تاریخی و فرهنگی و توسعه ­ی صنایع دستی و صنعت گردشگری ایران در راستای بیانیه ­ی گام دوم و تحقق اقتصاد مقاومتی هم­چنین ایجاد همکاری­ های مشترک و استفاده از قابلیت ­ها و ظرفیت­ های متقابل با توجه به اهداف و مأموریت­ های قانونی و ذاتی، صندوق توسعه ­ی صنایع­دستی و فرش دستباف و احیاء و بهره­ برداری از اماکن تاریخی و و باشگاه بازآفرینی شهری کمیسیون ملّی یونسکو ایران تفاهمنامه همکاری امضا کرد.
در این راستا علیرضا جعفری، رئیس کل باشگاه بازآفرینی شهری کمیسیون ملی یونسکو ایران با قدردانی از نقش اثربخش صندوق توسعه در باززنده سازی بناهای تاریخی به عنوان ثروت­ های میان نسلی کشور ایران، اظهار داشت: باشگاه با هدف احیاء بناهای شهری ایجاد شده تا از ظرفیت هایی که به عنوان پتانسیل بالقوه شناخته می شوند، بتوانیم به عنوان بازوی صندوق به صورت بالفعل استفاده کنیم.
در ادامه هادی میرزایی، مدیرعامل صندوق توسعه با اشاره به ضرورت بهره مندی از ظرفیت نیروهای متعهد و انقلابی اظهار داشت: این مهم گام ارزشمندی برای تسریع در روند باززنده سازی اماکن تاریخی و فرهنگی کشور است.
وی همچنین تصریح کرد: به منظور پیشگیری از آسیب های احتمالی و نیز تقویت ظرفیت های ایجاد شده می توان نسبت به برگزاری نشست های تخصصی اقدام کرد.

اخبار باشگاه بازآفرینی شهری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *